TE Connectivity TE100B2K2J
Manufacturer
Mfr. Part #
TE100B2K2J
EBEE Part #
E87121422
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2.2kΩ 100W Wirewound Resistors ±5% ±300ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetTE Connectivity TE100B2K2J
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±300ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance2.2kΩ
Power(Watts)100W