STMicroelectronics STP30NF10
Manufacturer
Mfr. Part #
STP30NF10
EBEE Part #
E860609
Package
TO-220
Description
100V 35A 4V@250uA 1 N-channel TO-220 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
28831 In Stock for Fast Shipping
28831 available for immediate shipping
DatasheetST STP30NF10
RoHS
Configuration-
RDS(on)-
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)80pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation-
Drain to Source Voltage100V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))4V
Current - Continuous Drain(Id)35A
Ciss-Input Capacitance1.18nF
Gate Charge(Qg)55nC@10V