STMicroelectronics STP25N10F7
Manufacturer
Mfr. Part #
STP25N10F7
EBEE Part #
E82935187
Package
TO-220
Description
100V 25A 0.035Ω@10V,12.5A 50W 4.5V@250uA 1 N-channel TO-220 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
79 In Stock for Fast Shipping
79 available for immediate shipping
DatasheetST STP25N10F7
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)35mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)19pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation50W
Drain to Source Voltage100V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))4.5V
Current - Continuous Drain(Id)25A
Ciss-Input Capacitance920pF
Output Capacitance(Coss)215pF
Gate Charge(Qg)14nC@10V