STMicroelectronics STL92N10F7AG
Manufacturer
Mfr. Part #
STL92N10F7AG
EBEE Part #
E82970300
Package
VDFN-8-Power
Description
100V 16A 5W 0.0095Ω@10V,8A 2.5V@250uA 1 N-channel VDFN-8-Power MOSFETs ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetST STL92N10F7AG
RoHS
Operating Temperature-55℃~+175℃
Type1 N-channel
Drain Source Voltage (Vdss)100V
Continuous Drain Current (Id)16A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)0.0095Ω@10V,8A
Power Dissipation (Pd)5W
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)2.5V@250uA
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)45pF@50V
Input Capacitance (Ciss@Vds)3.1nF@50V
Total Gate Charge (Qg@Vgs)45nC@50V