STMicroelectronics STL30P3LLH6
Manufacturer
Mfr. Part #
STL30P3LLH6
EBEE Part #
E82970784
Package
PowerFLAT-8(5x6)
Description
30V 9A 32mΩ@4.5V,4.5A 4.8W [email protected] 1 Piece P-Channel PowerFLAT-8(5x6) MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
30 In Stock for Fast Shipping
30 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetST STL30P3LLH6
RoHS
TypeP-Channel
RDS(on)24mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)120pF
Number1 P-Channel
Pd - Power Dissipation4.8W
Drain to Source Voltage30V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))1V
Current - Continuous Drain(Id)9A
Ciss-Input Capacitance1.45nF
Output Capacitance(Coss)178pF