STMicroelectronics STL135N8F7AG
Manufacturer
Mfr. Part #
STL135N8F7AG
EBEE Part #
E82970402
Package
VDFN-8-Power
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
80V 120A 135W 3.6mΩ@10V,13A 2.5V@250uA 1 N-channel VDFN-8-Power MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
14 In Stock for Fast Shipping
14 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetST STL135N8F7AG
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)3.6mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)95pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation135W
Drain to Source Voltage80V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))4.5V
Current - Continuous Drain(Id)120A
Ciss-Input Capacitance6.8nF
Output Capacitance(Coss)1.35nF
Gate Charge(Qg)103nC@10V