STMicroelectronics STF100N10F7
Manufacturer
Mfr. Part #
STF100N10F7
EBEE Part #
E8672112
Package
TO-220FP
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V 45A 150W 8mΩ@10V,45A 2.5V@250uA 1 N-channel TO-220FP MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
9 In Stock for Fast Shipping
9 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetST STF100N10F7
RoHS
RDS(on)-
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)-
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation150W
Drain to Source Voltage100V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)45A
Ciss-Input Capacitance4.369nF
Gate Charge(Qg)61nC@50V