STMicroelectronics STB80NF10T4
Manufacturer
Mfr. Part #
STB80NF10T4
EBEE Part #
E8457511
Package
D2PAK
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V 80A 300W 0.015Ω@10V,40A 4V@250uA 1 N-channel D2PAK MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
182 In Stock for Fast Shipping
182 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetST STB80NF10T4
RoHS
RDS(on)15mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)175pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation300W
Drain to Source Voltage100V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))4V
Current - Continuous Drain(Id)80A
Ciss-Input Capacitance5.5nF
Gate Charge(Qg)182nC@50V