STMicroelectronics STB75NF75LT4
Manufacturer
Mfr. Part #
STB75NF75LT4
EBEE Part #
E8155615
Package
D2PAK
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
75V 75A 300W 0.009Ω@10V,37.5A 2.5V@250uA 1 N-channel TO-263-2 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
47 In Stock for Fast Shipping
47 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetST STB75NF75LT4
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)11mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)205pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation300W
Drain to Source Voltage75V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)75A
Ciss-Input Capacitance4.3nF
Gate Charge(Qg)90nC@5V