STMicroelectronics SD2931-10W
Manufacturer
Mfr. Part #
SD2931-10W
EBEE Part #
E82965413
Package
M174
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
125V 20A 389W 3mΩ@10V,10A 2V@10A M174 MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,RF FETs, MOSFETs
DatasheetST SD2931-10W
RoHS
Operating Temperature-
Drain Source Voltage (Vdss)125V
Continuous Drain Current (Id)20A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)3mΩ@10V,10A
Power Dissipation (Pd)389W
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)2V@10A
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)18pF@50V
Input Capacitance (Ciss@Vds)480pF@50V