STMicroelectronics RF2L16180CB4
Manufacturer
Mfr. Part #
RF2L16180CB4
EBEE Part #
E83277339
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
65V 3A 1Ω@10V,3A 180W 1.5V@600uA MOSFETs ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetST RF2L16180CB4
RoHS
Operating Temperature-40℃~+150℃
Drain Source Voltage (Vdss)65V
Continuous Drain Current (Id)3A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)1Ω@10V,3A
Power Dissipation (Pd)180W
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)1.5V@600uA