STMicroelectronics PB137ACV
Manufacturer
Mfr. Part #
PB137ACV
EBEE Part #
E8283472
Package
TO-220
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
58dB@(120Hz) 1A Fixed 13.7V Positive electrode 40V TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
186 In Stock for Fast Shipping
186 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
DatasheetST PB137ACV
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature0℃~+150℃@(Tj)
Output Current1A
output voltage13.7V
Number of Outputs1
Voltage - Supply40V
Output ConfigurationPositive
Supply Current (Iq)4mA