STMicroelectronics LDK130C33R
Manufacturer
Mfr. Part #
LDK130C33R
EBEE Part #
E85267912
Package
SOT-323-5L
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
300mA 55dB@10kHz Fixed 3.3V 5.5V SOT-323-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
Select All
DatasheetST LDK130C33R
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature-40℃~+125℃@(Tj)
Output Current300mA
Output Voltage3.3V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)55dB@10kHz
Maximum Input Voltage5.5V