STMicroelectronics LD49100PU33RY
Manufacturer
Mfr. Part #
LD49100PU33RY
EBEE Part #
E83750817
Package
DFN-6(3x3)
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1A Fixed 3.3V Positive electrode 5.5V DFN-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
3 In Stock for Fast Shipping
3 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
DatasheetST LD49100PU33RY
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature-40℃~+125℃@(Tj)
Output Current1A
output voltage3.3V
Number of Outputs1
Voltage - Supply5.5V