STMicroelectronics LD3985M33R
Manufacturer
Mfr. Part #
LD3985M33R
EBEE Part #
E846243
Package
SOT-23-5L
Description
150mA Fixed 3.3V Positive electrode 6V SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
2085 In Stock for Fast Shipping
2085 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
DatasheetST LD3985M33R
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature-40℃~+125℃@(Tj)
Output Current150mA
output voltage3.3V
Number of Outputs1
Voltage - Supply6V