STMicroelectronics LD39020DTPU31R
Manufacturer
Mfr. Part #
LD39020DTPU31R
EBEE Part #
E85268042
Package
DFN-4(1x1)
Description
80dB@(1kHz) 200mA Fixed 3.1V Positive electrode 5.5V DFN-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
Select All
DatasheetST LD39020DTPU31R
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature-40℃~+125℃
Output Current200mA
Number of Outputs1
Output Voltage3.1V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)80dB@(1kHz)
Output PolarityPositive electrode
Maximum Input Voltage5.5V