STMicroelectronics LD39020DTPU15R
Manufacturer
Mfr. Part #
LD39020DTPU15R
EBEE Part #
E83744382
Package
DFN-4(1x1)
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
200mA Fixed 1.5V Positive electrode 5.5V DFN-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
27 In Stock for Fast Shipping
27 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
DatasheetST LD39020DTPU15R
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature-40℃~+125℃@(Tj)
Output Current200mA
output voltage1.5V
Number of Outputs1
Voltage - Supply5.5V