STMicroelectronics LD1117S25CTR
Manufacturer
Mfr. Part #
LD1117S25CTR
EBEE Part #
E82802527
Package
SOT-223
Description
75dB@(120Hz) 800mA Fixed 2.5V Positive electrode 15V SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
3945 In Stock for Fast Shipping
3945 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
DatasheetST LD1117S25CTR
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature0℃~+125℃@(Tj)
Output Current800mA
output voltage2.5V
Number of Outputs1
Voltage - Supply15V
Output ConfigurationPositive
Supply Current (Iq)5mA