STMicroelectronics LD1117S12TR
Manufacturer
Mfr. Part #
LD1117S12TR
EBEE Part #
E8155612
Package
SOT-223-3
Description
75dB@(120Hz) 800mA Fixed 1.2V Positive electrode 15V SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
17470 In Stock for Fast Shipping
17470 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
DatasheetST LD1117S12TR
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature0℃~+125℃@(Tj)
Output Current800mA
output voltage1.2V
Number of Outputs1
Voltage - Supply15V