STMicroelectronics KF33BD-TR
Manufacturer
Mfr. Part #
KF33BD-TR
EBEE Part #
E8283393
Package
SO-8
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
500mA Fixed 3.3V Positive electrode 20V SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
1402 In Stock for Fast Shipping
1402 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
DatasheetST KF33BD-TR
RoHS
Output TypeFixed
Operating Temperature-40℃~+125℃@(Tj)
Output Current1A
output voltage3.3V
Number of Outputs1
Voltage - Supply20V