STMicroelectronics FERD30H100STS
Manufacturer
Mfr. Part #
FERD30H100STS
EBEE Part #
E82971677
Package
TO-220AB
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
TO-220-3 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
190 In Stock for Fast Shipping
190 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetST FERD30H100STS
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)130uA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Voltage - Forward(Vf@If)745mV@30A
Current - Rectified30A
Non-Repetitive Peak Forward Surge Current250A