STMicroelectronics FERD20S100STS
Manufacturer
Mfr. Part #
FERD20S100STS
EBEE Part #
E85268221
Package
TO-220AB
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V 20A TO-220AB MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
81 In Stock for Fast Shipping
81 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetST FERD20S100STS
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)110uA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Voltage - Forward(Vf@If)415mV@2A
Current - Rectified20A
Non-Repetitive Peak Forward Surge Current220A