SSL015PC2DC024
Manufacturer
Mfr. Part #
SSL015PC2DC024
EBEE Part #
10316584-SSL015PC2DC024-EB
Customer #
EDA Models
Description
CONN PLUG 15POS 30AWG 24IN
Select All
CategoryCable Assemblies ,Rectangular Cable Assemblies
SeriesDUALOBE, Nanonics
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypePlug to Individual Wire Leads
Number of Positions15
ShieldingUnshielded
Features-
Base Product NumberSSL015
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Length2.00' (609.60mm)
ColorMultiple, Individual
Number of Rows1
Usage-
Cable TerminationCrimp
Pitch - Connector-
Pitch - Cable-
Description
15 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 2.00' (609.60mm)