SRFC015-100
Manufacturer
Mfr. Part #
SRFC015-100
EBEE Part #
12299845-SRFC015-100-EB
Description
RF ANT 892MHZ/1.85GHZ FLAT CAB
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetAntenova SRFC015-100
SeriesZhengi
PackagingBulk
Part StatusActive
Mounting TypeAdhesive
Ingress Protection-
FeaturesCable - 100mm
Base Product NumberSRFC015
ApplicationsGSM, LTE, W-CDMA
TerminationU.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Height (Max)0.006" (0.15mm)
Return Loss-8dB
Frequency Range824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 2.11GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
Gain3.5dBi
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupWide Band
Frequency (Center/Band)892MHz, 1.85GHz, 2.14GHz, 2.35GHz, 2.6GHz