SRF2W021-50
Manufacturer
Mfr. Part #
SRF2W021-50
EBEE Part #
12300802-SRF2W021-50-EB
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetAntenova SRF2W021-50
SeriesAmoris
PackagingBulk
Part StatusActive
Mounting TypeAdhesive
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
FeaturesCable - 50mm
Base Product NumberSRF2W021
ApplicationsWi-Fi
TerminationU.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Height (Max)0.006" (0.15mm)
Return Loss-14dB, -10dB
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Gain2.8dBi, 5.1dBi
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.4GHz