Sensata Tech EZE480D18
Manufacturer
Mfr. Part #
EZE480D18
EBEE Part #
E86040284
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
48V~660V 15V~32V 18A 1 Form A (SPST-NO) Solid State Relays (Triac Output) ROHS
Select All
CategoryRelays ,Solid State Relays (SSR)
DatasheetSensata Tech EZE480D18
RoHS
Output Type-
Input Voltage15V~32V
Load Voltage48V~660V
Contact Form1 Form A (SPST-NO)
Load Current18A