Sensata Tech EZE240D18S
Manufacturer
Mfr. Part #
EZE240D18S
EBEE Part #
E82617092
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
24V~280V 15V~32V 1 Form A (SPST-NO) 18A Solid State Relays (Triac Output) ROHS
Select All
CategoryRelays ,Solid State Relays (SSR)
DatasheetSensata Tech EZE240D18S
RoHS
Output Type-
Input Voltage15V~32V
Load Voltage24V~280V
Contact Form1 Form A (SPST-NO)
Load Current18A