Sensata Tech 10PCV2425
Manufacturer
Mfr. Part #
10PCV2425
EBEE Part #
E82616654
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V~240V 2V~10V 1 Form A (SPST-NO) 25A Solid State Relays (Triac Output) ROHS
Select All
CategoryRelays ,Solid State Relays (SSR)
DatasheetSensata Tech 10PCV2425
RoHS
Output Type-
Input Voltage2V~10V
Load Voltage100V~240V
Contact Form1 Form A (SPST-NO)
Load Current25A