SEI(Stackpole Electronics Inc.) RNCF0402BTE1K09
Manufacturer
Mfr. Part #
RNCF0402BTE1K09
EBEE Part #
E8346595
Package
0402
Description
1.09kΩ ±0.1% 62.5mW 0402 Thin Film Resistor
This materials supports customized cables!
Learn more >>
4365 In Stock for Fast Shipping
4365 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) RNCF0402BTE1K09
Operating Temperature-55℃~+155℃
TypeThin Film Resistor
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Tolerance±0.1%
Voltage Rating50V
Resistance1.09kΩ
Power(Watts)62.5mW