SEI(Stackpole Electronics Inc.) RNCF0402BTE10K0
Manufacturer
Mfr. Part #
RNCF0402BTE10K0
EBEE Part #
E8346559
Package
0402
Description
62.5mW 10kΩ 50V Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 0402 Chip Resistor - Surface Mount RoHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
30 In Stock for Fast Shipping
30 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) RNCF0402BTE10K0
Operating Temperature-55℃~+155℃
TypeThin Film Resistor
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Tolerance±0.1%
Voltage Rating50V
Resistance10kΩ
Power(Watts)62.5mW