SEI(Stackpole Electronics Inc.) MLFA1FTC15R0
Manufacturer
Mfr. Part #
MLFA1FTC15R0
EBEE Part #
E84043950
Package
MELF-0207
Description
15Ω 1W Metal Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% MELF-0207 Chip Resistor - Surface Mount RoHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
1735 In Stock for Fast Shipping
1735 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) MLFA1FTC15R0
Operating Temperature-55℃~+155℃
TypeMetal Film Resistor
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance15Ω
Power(Watts)1W