SEI(Stackpole Elec) TMR5FB50L0
Manufacturer
Mfr. Part #
TMR5FB50L0
EBEE Part #
E82647569
Package
Plugin,D8.4xL23.9mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
5W 50mΩ Current Sensing Resistors ±40ppm/℃ ±1% Plugin,D8.4xL23.9mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Through Hole Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) TMR5FB50L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±40ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance50mΩ
Power(Watts)5W