SEI(Stackpole Elec) TMR3JB10L0
Manufacturer
Mfr. Part #
TMR3JB10L0
EBEE Part #
E82647421
Package
Plugin,D5.2xL15.9mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
3W 10mΩ Current Sensing Resistors ±40ppm/℃ ±5% Plugin,D5.2xL15.9mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Through Hole Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) TMR3JB10L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±40ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance10mΩ
Power(Watts)3W