SEI(Stackpole Elec) LTF0402ST5N6
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402ST5N6
EBEE Part #
E85665522
Description
280mA 5.6nH 850mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402ST5N6
RoHS
Rated Current280mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)850mΩ
Inductance5.6nH
Frequency - Self Resonant6GHz