SEI(Stackpole Elec) LTF0402HT17N
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402HT17N
EBEE Part #
E86897552
Description
100mA 17nH ±3% 1.95Ω 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402HT17N
RoHS
Rated Current100mA
Tolerance±3%
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)1.95Ω
Inductance17nH
Frequency - Self Resonant3.1GHz