SEI(Stackpole Elec) LTF0402HT15N
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402HT15N
EBEE Part #
E86657393
Description
130mA 15nH ±3% 1.75Ω 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402HT15N
RoHS
Rated Current130mA
Tolerance±3%
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)1.75Ω
Inductance15nH
Frequency - Self Resonant3.3GHz