SEI(Stackpole Elec) LTF0402FT12N
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402FT12N
EBEE Part #
E86585936
Description
180mA 12nH ±1% 1.55Ω 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402FT12N
RoHS
Rated Current180mA
Tolerance±1%
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)1.55Ω
Inductance12nH
Frequency - Self Resonant3.7GHz