SEI(Stackpole Elec) LTF0402CT6N8
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402CT6N8
EBEE Part #
E86897550
Description
260mA 6.8nH 1.05Ω 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402CT6N8
RoHS
Rated Current260mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)1.05Ω
Inductance6.8nH
Frequency - Self Resonant6GHz