SEI(Stackpole Elec) LTF0402CT5N9
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402CT5N9
EBEE Part #
E86897548
Description
280mA 5.9nH 850mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402CT5N9
RoHS
Rated Current280mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)850mΩ
Inductance5.9nH
Frequency - Self Resonant6GHz