SEI(Stackpole Elec) LTF0402CT3N9
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402CT3N9
EBEE Part #
E86585934
Description
340mA 3.9nH 550mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402CT3N9
RoHS
Rated Current340mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)550mΩ
Inductance3.9nH
Frequency - Self Resonant6GHz