SEI(Stackpole Elec) LTF0402CT3N6
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402CT3N6
EBEE Part #
E86585932
Description
380mA 3.6nH 550mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402CT3N6
RoHS
Rated Current380mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)550mΩ
Inductance3.6nH
Frequency - Self Resonant6GHz