SEI(Stackpole Elec) LTF0402CT1N6
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402CT1N6
EBEE Part #
E85665510
Description
560mA 1.6nH 250mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402CT1N6
RoHS
Rated Current560mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)250mΩ
Inductance1.6nH
Frequency - Self Resonant10GHz