SEI(Stackpole Elec) LTF0402CT1N5
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402CT1N5
EBEE Part #
E86897546
Description
700mA 1.5nH 250mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402CT1N5
RoHS
Rated Current700mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)250mΩ
Inductance1.5nH
Frequency - Self Resonant10GHz