SEI(Stackpole Elec) LTF0402BT8N2
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402BT8N2
EBEE Part #
E86657385
Package
0402
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
220mA 8.2nH 1.25Ω 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402BT8N2
RoHS
Rated Current220mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)1.25Ω
Inductance8.2nH
Frequency - Self Resonant5.5GHz