SEI(Stackpole Elec) LTF0402BT7N2
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402BT7N2
EBEE Part #
E85752964
Description
260mA 7.2nH 1.05Ω 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402BT7N2
RoHS
Rated Current260mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)1.05Ω
Inductance7.2nH
Frequency - Self Resonant6GHz