SEI(Stackpole Elec) LTF0402BT1N2
Manufacturer
Mfr. Part #
LTF0402BT1N2
EBEE Part #
E85665492
Package
0402
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
700mA 1.2nH 150mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Inductors, Coils, Chokes ,Fixed Inductors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) LTF0402BT1N2
RoHS
Rated Current700mA
Q @ Freq13@500MHz
DC Resistance (DCR)150mΩ
Inductance1.2nH
Frequency - Self Resonant12GHz