SEI(Stackpole Elec) KAL50JBR500
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50JBR500
EBEE Part #
E82619410
Description
500mΩ Wirewound Resistors 50W ±5% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50JBR500
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance500mΩ
Power(Watts)50W