SEI(Stackpole Elec) KAL50JBR250
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50JBR250
EBEE Part #
E82619364
Description
250mΩ Wirewound Resistors 50W ±5% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50JBR250
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance250mΩ
Power(Watts)50W