SEI(Stackpole Elec) KAL50JBR100
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50JBR100
EBEE Part #
E85775658
Description
100mΩ 50W Wirewound Resistors ±5% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50JBR100
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance100mΩ
Power(Watts)50W