SEI(Stackpole Elec) KAL50JB60R0
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50JB60R0
EBEE Part #
E82619368
Description
60Ω Wirewound Resistors 50W ±5% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50JB60R0
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance60Ω
Power(Watts)50W